فا

‫ هشدار به كاربران ويندوز 7 و ويندوز سرور 2008

شماره: IRCNE201005748

مايكروسافت در راهنمايي امنيتي كه ديروز 28 ارديبهشت ماه منتشر كرده است در مورد يك آسيب پذيري خطرناك در ويندوز 7 كه مي تواند منجر به حملات انكار سرويس و اجراي كد از راه دور شود، هشدار داد.

اين آسيب پذيري كه تنها بر روي ويندوز 7 و ويندوز سرور 2008 R2 تأثير دارد، به تفصيل در راهنمايي امنيتي مايكروسافت مورد بحث قرار گرفته است. شركت مزبور اعلام كرده است تا به حال گزارشي را مبني بر سوءاستفاده و يا حمله از طريق آسيب پذيري مذكور دريافت نكرده است.

آسيب پذيري مذكور در Canonical Display Driver (cdd.dll) قرار دارد كه توسط desktop براي تركيب Windows Graphics Device Interface(GDI) و DirectX به كار گرفته مي شود.

بنا بر گفته مايكروسافت در برخي سناريو هاي حمله، مهاجمي كه بتواند يك سوءاستفاده موفق از آسيب پذيري مذكور داشته باشد مي تواند مانع از پاسخگويي سيستم قرباني شده و باعث شود به صورت اتوماتيك راه اندازي مجدد شود.

مايكروسافت در حال آماده كردن يك اصلاحيه براي اين آسيب پذيري است و به محض آماده شدن آن را منتشر خواهد كرد. كاربران ويندوز 7 و ويندوز سرور 2008 لازم است تا قبل از آماده شدن اصلاحيه Windows Aero Theme را در سيستم عامل خود غير فعال سازند تا از حمله هاي احتمالي جلوگيري كنند.

براي غير فعال سازي Windows Aero با تغيير Theme ، گام هاي زير را اجرا كنيد:
1- دكمه start را كليك كنيد، control panel را انتخاب كرده و بر روي Appearance and personalization كليك كنيد.
2- در بخش personalization بر روي Change the Theme كليك كنيد.
3- تا آخر ليست پايين آمده و يكي از theme هاي Basic and High Contrast را انتخاب كنيد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0