فا

‫ نقطه ضعف در ديوار دفاعي CAPTCHA

شماره: IRCNE200905200

روز سه شنبه شركت D-Link اعلام كرده بود كه يك سيستم CAPTCHA به مسيريابهاي خانگي و اداري كوچك خود اضافه كرده است، اما فقط يك هفته به طول انجاميد تا محققان SourceSec يك نقص امنيتي را در پياده سازي آن كشف كنند.

سيستم جديد CAPTCHA براي بي نتيجه گذاشتن حملات خرابكارانه اي كه كلمات عبور پيش فرض روي مسيريابها را هدف مي­گيرند و به اين وسيله قصد دارند با تغيير ركوردهاي DNS، كنترل تمامي اتصالات بعدي را بدست بگيرند مفيد است. قابل ذكر است كه روش CAPTCHA با استفاده از نمايش تصاوير، كاربر واقعي را از كامپيوتر و برنامه اي كه قصد نفوذ به سيستم را دارد باز مي­شناسد. مدلهاي مسيريابهاي D-Link كه از سيستم CAPTCHA استفاده مي­كنند شامل DIR-615، DIR-625، DIR-628، DIR-655، DIR-825، DIR-855، DIR-685 و DGL-4500 مي­باشد.

با توجه به اظهارات SourceSec نقص موجود در پياده سازي CAPTCHA به مهاجم يا بدافزار اجازه مي دهد كه عبارت عبور WPA متعلق به روتر را بازيابي كند. البته حق دسترسي آن تنها در حد كاربر است و حل كامل CAPTCHA را هم در بر ندارد. علاوه بر اين تركيبي از يك كد ساده جاوااسكريپت كه از anti-DNS pinning استفاده مي كند، حتي نياز به نصب بدافزار بر روي روتر نيز ندارد و به جاي آن حمله در زمان بازديد از وب سايت مربوطه فعال مي شود.

اخبار مرتبط:

امنيت بيشتر در مسيريابهاي D-Link


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0