فا

‫ اخبار

گزارش بررسی بدافزار اندرویدی ارزان بگیر اینستاگرام com.arzanbegir.sibroid

برنامک ارزان بگیر #‫اینستاگرام طبق توضیحات طراح نرم‌افزار برنامه‌ای برای افزایش لایک، فالوئر، بازدید و کامنت در اینستاگرام می‌باشد که کاربر با فالو کردن، لایک کردن، کامنت گذاشتن یا دیدن کلیپ‌های دیگر کاربران سکه بدست می‌آورد و با استفاده از همان سکه‌ها می‌تواند درخواست فالوئر، لایک، کامنت و ... بدهد.
باتوجه به اینکه سرقت اطلاعات حساب‌های اینستاگرام توسط برنامک‌های موبایل با استفاده از عناوینی مثل افزایش فالوئر و لایک روز به روز در حال افزایش است، کارشناسان آزمایشگاه امنیت موبایل مرکز آپا دانشگاه سمنان با رصد فروشگاه‌های برنامک اندرویدی، بدافزار اندرویدی تحت عنوان «ارزان بگیر اینستاگرام» را کشف کردند که اقدام به سرقت نام کاربری و رمز عبور حساب اینستاگرام کاربر می‌کند و در دو فروشگاه مایکت و کافه بازار قرار گرفته است.
در این گزارش به ارزیابی امنیتی این برنامک پرداخته شده که منجر به یافتن فعالیت‌ مخرب ارسال اطلاعات شخصی حساب اینستاگرام کاربر توسط برنامک گردیده است. بدین منظور در بخش 2 به بیان اطلاعات کلی برنامک پرداخته شده، بخش 3 به بررسی جزئیات آسیب‌پذیری‌ها اختصاص یافته است، در بخش ۴ فعالیت‌ مخرب برنامک به تفصیل شرح داده شده است و در نهایت گزارش دقیقی از آسیب‌پذیری‌ها و نقایص امنیتی به همراه راه‌حل آن‌ها در بخش ۵ قابل مشاهده است.

دانلود متن کامل در پیوست


مشخصات خبر

تاریخ ایجاد: 23 آذر 1398

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0