فا

‫ بررسی تهدیدات مانای پیشرفته (APT) و حملات مربوط به آن در ایران

در اواسط سال 2000، جامعه ای از #‫هکرهای "کلاه سیاه" نوجوان متهم به خرابکاری در شبکه های جرایم سازمان یافته، طرحی سودمند برای سرقت هویت و اطلاعات شخصی تعداد انبوهی از کاربران شبکه های دولتی را به اجرا گذاشتند.
امروزه شاهد حمله های هدفمند سایبری به سازمان ها هستیم که به تدریج پیچیده تر، جدی و گسترده تر می شوند. به تازگی، تغییرات در زیرساخت های فناوری اطلاعات و مدل های استفاده شده، از جمله پویایی، رایانه های ابری و مجازی سازی، فضاهای امنیتی سازمانی سنتی را با ایجاد محیطی "هدفمند" برای هکرها تبدیل کرده اند. اما شاید مهمترین عنصر جدید در دورنمای تهدید، ظهور مبارزات جاسوسی و خرابکارانه بسیار هدفمند، درازمدت و بین المللی توسط بازیگران دولتی مخفی است.
این مبارزات بلند مدت و حمایت شده از سوی دولت گاهی اوقات به عنوان تهدید های پایدار پیشرفته (APTs) شناخته می شوند. این اصطلاح به رمز واژه مورد استفاده و سوء استفاده رسانه ها، و برخی از فروشندگان فن آوری تبدیل شده است. در حالی که APT ها در دنیای امروز نشانگر یک خطر واقعی هستند، مهم است که بدانیم چگونه آنها در یک چارچوب بزرگتر شکل می گیرند. تنها با جداسازی واقعیت از دروغ و دیدن نحوه ارتباط APT ها با حوزه وسیع تر روش ها و تکنیک های هدفمند حمله، سازمان ها قادر خواهند بود اطلاعات و عملیات خود را در دهه آینده حفظ کنند.

دانلود پیوست


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

تاریخ ایجاد: 17 مهر 1397

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0