فا

‫ اخبار

امنیت در سیستم‌های کشاورزی هوشمند

در ایالات متحده، که یک کشور توسعه‌یافته محسوب می‌شود، کشاورزی دقیق یا کشاورزی هوشمند به‌طرز فزاینده‌ای در حال رشد است. این امر، به‌دلیل پیشرفت روزافزون تکنولوژی است که می‌تواند افزایش محصولات تولیدی را با توجه به نیاز جوامع، تحلیل بازار، و افزایش سطح رفاه و درآمد کشاورزان، به‌همراه داشته‌باشد. در کشورهای در حال توسعه نیز حضور #‫کشاورزی_هوشمند، ضروری به‌نظر می‌رسد. مسائل و مشکلاتی چون سختی کار و کم بودن درآمد، موجب مهاجرت افراد از مناطق روستایی به شهری می‌گردد و تکنولوژی هوشمند با توجه به مزایایی که برشمرده شد، می‌تواند تا اندازه‌ای این مسائل را مرتفع نماید. اما با وجود تمامی مزایای کشاورزی هوشمند، این توسعه با نگرانی‌های امنیتی نیز همراه است که می‌تواند کشاورزی را با مشکل مواجه نماید.

با توجه به تجهیزات سخت‌افزاری استفاده‌شده، که به‌منظور جمع‌آوری داده‌های سطح مزرعه استفاده شده‌اند، و ذکر این نکته که توجه هکرها کمتر به این سمت بوده‌است، باید نسبت به حملات سایبری و باج‌افزارها آگاهانه عمل نمود. هشدارهای سازمان FBI، نگرانی‌ها و کاستی‌های موجود را بیان می‌نماید و لازم است که جهت ورود این تکنولوژی و آغاز فعالیت‌ها، نسبت به رفع موانع و کاستی ها اقدام نمود.

در ادامه، مروری کلی بر اهمیت و ضرورت کشاورزی هوشمند انجام خواهد گرفت و سپس، مفاهیم مرتبط با این موضوع، بیان خواهند شد. مشکلات، تهدیدات، و راهکارهای مقابله با آنها نیز، ارائه می‌گردد.

دریافت کامل مستند


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 13 آبان 1396

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0