فا

‫ مکانیزم Device Guard ویندو10

با هزاران فایل جدید مخربی که هر روزه تولید می شوند، استفاده از راه های قدیمی مانند استفاده از آنتی ویروس ها راه دفاعی کافی در برابر حملات جدید محسوب نخواهد شد. Device Guard در ویندوز 10 نسخه سازمانی ، رویه سیستم عامل را از حالتی که در آن برنامه ها قابل اعتماد هستند (مگر اینکه توسط یک آنتی ویروس یا برنامه ی امنیتی دیگر جلوی کار آنها گرفته شود)، به حالتی که در آن سیستم عامل فقط به برنامه هایی اعتماد می کند که توسط خود شرکت مجاز شده باشند تغییر داده است. این برنامه ها با ایجاد سیاست های درستی کد، به عنوان برنامه های قابل اعتماد مشخص می شوند.

مکانیزم صحت کد دو قسمت دارد:‌ حالت درستی کد در مد هسته و حالت درستی کد در مد کاربر. حالت هسته ی درستی کد در نسخه های قبلی ویندوز وجود داشته و هسته ی سیستم عامل را در برابر اجرا شدن درایور های شناخته نشده محافظت می کرد. در ویندوز ۱۰ و ویندوز سرور ۲۰۱۶ علاوه بر حالت هسته، حالت کاربر درستی کد هم برای محافظت در برابر ویروس ها و بد افزار ها اضافه شده است.

برای بیشتر کردن میزان امنیتی که سیاست های درستی کد ایجاد می کند، Device guard می تواند از قابلیت های پیشرفته ی سخت افزار ها برای محافظت بیشتر آنها استفاده کند. این قابلیت ها شامل شبیه سازی CPU (Intel VT و AMD-V) و ترجمه سطح دوم آدرس (SLAT) می شود. علاوه بر این سخت افزار هایی که دارای واحد های مدیریت ورودی و خروجی حافظه هستند، محافظت بیشتری را شامل می شوند. وقتی که قابلیت های پیشرفته سخت افزار را فعال سازی می کنید، سرویس درستی کد می تواند در کنار هسته ی ویندوز در یک حالت محافظتی اجرا شود.

دانلود پیوست


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 15 آذر 1395

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0