فا

‫ آسیب پذیری های محصولات siprotec4 و siprotec compact شرکت زیمنس

آسیب‌پذیری دور زدن احراز هویت و پایان یافتن منابع بر روی محصولات siprotec4 و siprotec compact شرکت زیمنس

شرکت زیمنس از انتشار نسخه‌ی بروز رسانی سفت افزار برای دو محصول siprotec 4 و siprotec compact خبر داده است که به منظور کاهش آسیب پذیری های دور زدن احراز هویت و پایان یافتن منابع می باشد. این آسیب پذیری ها می توانند از راه دور مورد سوء استفاده قرار گیرند.

محصولات تحت­تأثیر

طبق گزارش شرکت زیمنس، محصول زیر تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارد:

  • ماژول اترنت EN100 (بطور اختیاری روی siprotec4 و siprotec compact قرار میگرد): تمام نسخه های قبل از v4.29

تأثیرات آسیب پذیری

مهاجم، با سوء استفاده از این آسیب پذیری میتواند به قسمت مربوط به مدیر اپلیکیشن تحت وب وصل شود. مهاجمانی که به شبکه از طریق رابط وب (port80/tcp) متصل اند، میتوانند احراز هویت را دور بزنند و عملیاتی در سطح مدیر انجام دهند.

تاثیر این آسیب پذیری بر سازمان ها به فاکتورهای متعددی که برای هر سازمان منحصر به فرد هستند، بستگی دارد. NCCIC/ICS-CERT به سازمان ها توصیه می کند تاثیر این آسیب پذیری را بر اساس محیط عملیاتی، معماری و پیاده سازی محصول شان ارزیابی کنند.

اقدامات جهت کاهش شدت آسیب­پذیری

شرکت زیمنس سفت افزار نسخه v4.29 را برای بروز رسانی ماژول EN100 در این دو محصول ارایه کرده است. همچنین برروز رسانی به اخرین نسخه را نیز توصیه کرده است.

ادرس محل دانلود نسخه های بروز برای این دو محصول در زیر امده است:

http://www.siemens.com/downloads/siprotec-4

http://www.siemens.com/downloads/siprotec-compact(link is external)

به عنوان یک اقدام امنیتی عمومی، شرکت زیمنس به حفظ شبکه از دسترسی دستگاه های خارجی و غیر محیطی به آن با مکانیزم های مناسب توصیه می کند.

مرکز ماهر جهت به حداقل رساندن خطر بهره برداری از این آسیب‌پذیری ها، به کاربران توصیه می کند تدابیر امنیتی در نظر گیرند. به طور خاص، کاربران باید:

  • در معرض شبکه قرار گرفتن تمام دستگاه های سیستم و/یا سیستم های کنترل را به حداقل برسانند، و مطمئن شوند که آنها از طریق اینترنت قابل دسترسی نیستند.
  • شبکه های سیستم کنترل و دستگاه های راه دور را در پشت دیوارآتش مستقر سازند، و آن ها را از شبکه تجاری جدا سازند.
  • هنگامی که دسترسی از راه دور مورد نیاز است، از روش های امن، مانند شبکه های خصوصی مجازی (VPNs) استفاده کنند، در نظر داشته باشند که VPNها نیز ممکن است آسیب پذیری هایی داشته باشند و باید به جدیدترین نسخه موجود به روز رسانی شوند. همچنین VPN تنها امنیت دستگاه های متصل را تأمین می کند.

مرکز ماهر یادآور می شود که سازمان ها قبل از اعمال تدابیر امنیتی، آنالیز مناسبی از تأثیر و ارزیابی خطر انجام دهند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 24 آبان 1395

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0